Nejdelší a nejtěsnější souboj o nejlepší pIšQworkový tým v Královéhradeckém kraji

46836964_10155853001712337_307053164815712256_n.jpg
KRAJ/Hradec Králové - Na Biskupském gymnáziu Bohumína Balbína v Hradci Králové se dne 28. 11. 2018 utkalo 16 nejlepších pIšQworkových týmů z celého kraje. Avšak jen jeden z nich mohl být ten nejlepší a postoupit na grandfinále
I přes drobné cestovní potíže dorazily všechny týmy akorát včas na úvodní prezentaci a losování týmů do skupin. Hned po rozlosování dostali hráči linery a letáček od únikové hry BrainMaster a zápasy mohly začít. Po drobných úvodních nesrovnalostech typu: „Kde kdo vlastně sedí?" či "A s ním já hrát nechci..!“ zasedli hráči ke stolu a v učebně nastalo hrobové ticho. Každý jeden student věděl, že krajský turnaj je něco jiného než oblastní, že tady jde o postup do republikového finále! Atmosféra praskala napětím a soutěživostí.

Své místo v pavoukovi play-off si s přehledem zajistil tým DPOX3 z Gym. a SOŠPG Nová Paka a tým ¿ Obrácený otazník z VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou. O něco těsněji to pak dopadlo v ostatních dvou skupinách, avšak nikde nebyl zapotřebí rozhodující duel.

Bohužel, již v průběhu turnaje jsme se museli rozloučit s osmi týmy, protože nepostoupily ze skupin. Zklamané tváře některých z hráčů lámaly srdce, ale nejlepším se může vždy stát jen jeden... Tak snad za rok a lépe.
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Zdroj: pisqworky.cz
Úvodní zápasy v pavoukovi byly celkem jednoznačné, bodově na skóre téměř vždy 14:6. V semifinále tomu nebylo jinak, zkrátka a jednoduše se zde formovali favorité. Hráči si chtěli být jistí svojí výhrou a tak své duely protahovali až na hraniční čas 20 minut. Být nejlepší stojí nějaký ten čas a námahu.
 
Finálový zápas mezi týmem DPOX3 a Shober Shabes ze ZA Hořice byl nejvíce vyrovnaný zápas dne. O vítězi nakonec rozhodl čas, kdy kvůli remíze vyhrál tým DPOX3 na skóre 11:9. To samé se ale stalo i v zápase o místo třetí, které si nakonec vybojoval tým Za Legalizaci z JG Náchod nad týmem Bobří Banda z Gymnázia JKT v Hradci Králové. Na vítězný tým celého dne se budeme těšit již příští pátek na grandfinále v Brně.
 
 
Pořadí:
 
1. místo – DPOX3 (Gymnázium a střední odborná škola pedagogická, Nová Paka) ve složení: Lukáš Kraus, Jakub Svoboda, Denis Dytrych, Tomáš Dyntr, Andrea Černá
 
2. místo – Shober Shabes (Zemědělská akademie Hořice) ve složení: David Kozák, Stanislav Lukavec, Matěj Holubička, Matyáš Vrbata, Amálie Vrbatová
 
3. místo – Za legalizaci (Jiráskovo gymnázium Náchod) ve složení: David Černý, Jan Trojtl, Martin Uždil, Ondřej Vít, Miroslav Říha
 
 
Informace o soutěži
Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního jedenáctého ročníku se účastní více než 1400 týmů z 660 škol. Každou školu mohou reprezentovat maximálně čtyři pětičlenné týmy. Některé týmy musely absolvovat i školní kolo, aby mohly poměřit své síly s okolními soupeři. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských. Nakonec ti nejlepší ze všech krajů se přijedou 7. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna. Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem. V první polovině roku pořádají i Prezentiádu, při nichž se studenti učí prezentačním dovednostem, práci s vizuálem prezentací, nápaditosti, ale také plynulosti projevu a práci v týmu. Soutěže se totiž účastní dvou až tříčlenné týmy.
 
Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách: https://www.pisqworky.cz.
Aktuální dění můžete sledovat také na Facebooku a Instagramu soutěže.Tisková zpráva
 
02.12.2018 19:46:59
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Zdroj: Město Dobruška
Zdroj: Město Dobruška
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one