Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR/Praha - 14. 8. - Národní ústav pro vzdělávání vydává každý rok zprávu o nezaměstnanosti čerstvých absolventů. Letos je situace na trhu práce díky postupnému zlepšování ekonomické situace příznivější než loni, míra nezaměstnanosti absolventů škol poklesla napříč všemi kategoriemi vzdělání.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
HRADEC KRÁLOVÉ - 29. 7. - Zvýšený zájem českých firem o firemní kurzy a školení na míru je trendem posledních několika měsíců. Tento fakt je pozitivní ilustrací přechodu z doby těžší ekonomické krize do fáze znovu nastartování procesů, které díky ní byly na delší či kratší čas utlumeny. Mezi takové aktivity s ohledem na nutnost zkracování budgetu další vzdělávání zaměstnanců jednoznačně patří.
Zdroj: MS Office
Zdroj: MS Office
ČR- 11. 7. - V listopadu 2012 bylo Ministerstvo práce a sociálních věcí pověřeno řízením a realizací Operačního programu Zaměstnanost 2014–2020. Příprava programu však byla zahájena již v roce 2011. Završením několikaleté přípravy bylo předložení návrhu Operačního programu Zaměstnanost ke schválení Vládě České republiky.
Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
ČR/Praha - 10. 6. - Dvaapůlkrát nižší než je národní průměr, byla v roce 2013 nezaměstnanost absolventů vysokých škol. V evidenci Úřadu práce ČR bylo zhruba 3 400 vysokoškoláků s bakalářským, magisterským i doktorským titulem. Méně pak absolventů technických oborů. Z praxe tak vyplývá, že lidé s vyšším vzděláním dnes najdou práci snadněji, i když to někdy trvá déle.
Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK
ČR/Praha - 3. 6. - Již více než 14 let je v České republice využíván mezinárodní koncept ECDL (European Computer Driving Licence), a to jako nezávislý a standardizovaný systém pro ověřování dosažených „počítačových“ znalostí a dovedností. Za tuto dobu si tento, dnes již celosvětový koncept, vyzkoušelo v České republice více než 250 škol všech stupňů a typů, komerčních i neziskových vzdělávacích společností, ale i organizací veřejné správy.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
Praha/Brusel - 29. 5. - Evropská komise spustila nový webový portál, který má za úkol prohlubovat spotřebitelskou výchovu. Portál je určen především učitelům, kteří ho mohou využít při přípravě vyučování nebo při tvorbě a sdílení lekcí se svými žáky. Stránka umožňuje zakládání meziškolních projektů, třeba i s jinými školami v rámci EU.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - 28. 3. - Jako signál většinové části populace, že je nutné řešit rostoucí agresivitu žáků a nedostatečnou autoritu kantorů, lze interpretovat aktuální exkluzivní průzkum společnosti SANEP, v němž je většinově podporováno i řešení tohoto stavu udělením pedagogům statut veřejného činitele.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - 6. 3. - Bez ohledu na to, zda studujete teprve na střední škole, nebo jste již nastoupili na vysokou školu ve svém zvoleném oboru, studium není záležitost jednoduchá. Vyžaduje značné soustředění a notnou dávku času stráveného nad knihami a studijními materiály.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
HRADEC KRÁLOVÉ - 12. 2. - Téměř tři čtvrtiny zaměstnanců se v posledním roce v rámci svého zaměstnání nezúčastnily žádného vzdělávacího kurzu (71 %). Vyplývá to z exkluzivního výzkumu společností FOCUS Marketing & Social Research pro rakouskou vzdělávací společnost WIFI Czech Republic, která provedla výzkum v oblasti celoživotního vzdělávání. Cílem tohoto výzkumu bylo zjistit, jaká je míra zapojení dospělé populace České republiky do programů dalšího vzdělávání a jaký mají vztah k programům celoživotního vzdělávání.
Zdroj: Mgr. Hana Pinková, SPŠ stavební v Hradci Králové
Zdroj: Mgr. Hana Pinková, SPŠ stavební v Hradci Králové
HRADEC KRÁLOVÉ - 16. 10. - „Je dobré mluvit anglicky, ale anglicky a německy ještě lepší!“ Pravdivost sloganu si ověřili studenti Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové během čtrnáctidenní odborné stavební praxe v německých firmách v Bavorsku.
2
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Ať žijí duchové-kraso.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one