Pozor na podvodnou společnost Endemos distribution

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR
ČR - 20. 3. - Spotřebitelská organizace dTest varuje před podvodnou společností Endemos distribution. Ta v minulých dnech rozeslala dopisy, v nichž adresátům sděluje, že jí dluží peníze.

Dále vyhrožuje soudem a exekucí a vyzývá spotřebitele, aby ji neprodleně kontaktovali na zákaznické lince. Ta je ovšem zpoplatněna částkou 85 korun za minutu volání.
Tyto upomínky došly lidem, kteří se společností žádnou smlouvu neuzavřeli a neměli s ní nikdy nic společného. Dopisy byly zaslány především starším lidem. „Jen během včerejška jsme prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz obdrželi téměř 100 stížností a na poradenské lince jsme jich napočítali přes tři desítky,“ sdělil Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu. 

V dopise se sděluje, že adresát neuhradil dlužnou částku 3.566 Kč za klientskou kartu a stále aktivní členství. V textu je dále uvedena zákaznická linka +420 900 850 555, na které lze celou situaci řešit. Chybí však informace o tom, že se jedná o linku se zvýšenou tarifikací, tzv. placenou linku, kde spotřebitel platí 85 Kč za minutu volání. Celý dopis je formulován tak, aby adresát podlehl dojmu, že zavolání na uvedenou linku je jedinou možností, jak věc řešit – nejsou v něm uvedeny platební ani jiné potřebné údaje. Navíc společnost vyhrožuje vymáháním a exekučním řízením. 

Lukáš Zelený z dTestu radí, jak se zachovat, pokud jste obdrželi obdobnou upomínku a se společností Endemos distribution jste nikdy žádnou smlouvu neuzavřeli: „V žádném případě nevolejte na tuto placenou linku. Neplaťte požadovanou částku a doporučeným dopisem společnost vyzvěte k poskytnutí dokumentů, na základě kterých úhradu žádají. Doporučujeme také podat na společnost trestní oznámení na nejbližší služebně Policie ČR nebo státním zastupitelství.“

Podle zákona o ochraně spotřebitele platí, že pokud prodávající používá pro komunikaci se spotřebiteli zákaznickou linku, nesmí být tato linka zpoplatněna vyšším tarifem. dTest již v této věci podal podnět k prošetření České obchodní inspekci a rovněž trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1. 

Podle informací Exekutorské komory ČR z října minulého roku čelí společnost Endemos distribution šesti exekucím pro pohledávky z předváděcích akcí.


Zdroj: Královéhradecké noviny/dTest/Vanda Jarošová
20.03.2014 14:17:34
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
48424673_676188012782698_7563873201407655936_o.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one