Program obnovy venkova finančně podpoří přes 120 projektů v celém Královéhradeckém kraji

Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - 1. 4. - V Programu obnovy venkova (POV) letos Královéhradecký kraj rozdělí 25 milionů korun. Finanční prostředky půjdou na energetické úspory menších obcí, zkvalitnění infrastruktury i snížení zadluženosti obcí.
Tím nejnákladnějším v kategorii obnovy a údržby venkovské zástavby a občanské vybavenosti je stavební rozšíření budovy obecního úřadu ve Velkých Petrovicích na Náchodsku. Do upravených půdních prostor má být přesunuta mateřská škola, která se v současnosti nachází v jiném objektu. Ten je však z bezpečnostního i hygienického hlediska zcela nevyhovující a stavba již nesplňuje zákonné požadavky ani kapacitní nároky. Provoz školní kuchyně musel být již před osmi lety zastaven. Adaptace půdních prostor pro potřeby školky si vyžádá více než tři miliony korun. Královéhradecký kraj akci podpoří částkou 600 tisíc korun. Podpory se v této kategorii dočkalo 20 projektů, které dohromady získaly 7,3 milionu korun.

Nejdražším podpořeným projektem v oblasti infrastruktury je výstavba veřejného osvětlení v obci Kosičky na Hradecku. Tato akce vyjde na více než 4,6 milionu, kraj přispěje 800 tisíci korunami. Celkem z krajské pokladny získá 17 projektů přes 8 milionů korun. Dostalo se i na integrované projekty svazků obcí. Částkou čtyř milionů korun bylo podpořeno 23 projektů, z nichž největší je dopravní značení v obcích mikroregionu Hustířanka. V oblasti snížení zadluženosti obcí bylo vyhověno 63 žádostem. Královéhradecký kraj v tomto případě rozdělil mezi příjemce 3,8 milionů korun.

Přestože v letošním roce bylo pro POV vyčleněno pětadvacet milionů korun, což je pokles oproti minulým letům, zůstává pro Královéhradecký kraj tento program jedním z prioritních dotačních programů.Zdroj: Královéhradecké noviny/Královéhradecký kraj/Michal Friček
01.04.2014 15:39:12
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Ať žijí duchové-kraso.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one