meme.jpg

Rok 2014 – nejhorší rok v dražební historii

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK
ČR - 5. 1. 2015 - Dražební rok 2014 byl nejhorším rokem za 15 let provádění veřejných dražeb dle zákona o veřejných dražbách (zák. č. 26/2000 Sb.) Objem draženého majetku 7,4 miliard Kč a vydraženého majetku 2,5 miliardy Kč se zapíše červeným písmem. Jde totiž o absolutně nejnižší objemy dražeb v novodobé historii provádění veřejných dražeb v ČR.
Komora dražebníků ČR vidí základní problémy dražebního trhu v platné legislativě, ve výkonu státního dozoru prováděného ministerstvem pro místní rozvoj a v netransparentním zpeněžování majetku dlužníků, což má i sociální dopady.

Platný zákon o veřejných dražbách není kompatibilní s novým občanským zákoníkem, umožňuje provádět dražby i mimo rámec zákona o veřejných dražbách a výkon státního dozoru, a to často ke škodě dlužníků i věřitelů.

Odbor veřejných dražeb MMR připravuje již osm měsíců utajeně novelu zákona o veřejných dražbách bez účasti široké dražební veřejnosti a předpokládá účinnost novely až za dva roky, což bude i pozdě v souvislosti s požadavky, které na oblast transparentního zpeněžování majetku dlužníků klade Evropská komise.

Komora dražebníků ČR vyzývá k urychlenému přijetí všech opatření, které by zrychlily legislativní proces tak, aby se dražby staly transparentním nástrojem zpeněžování majetku a nedocházelo k prodejům "pod cenou", k poškozování jak dlužníků, tak i věřitelů. Komora v této oblasti nabízí své zkušenosti a má připraven návrh legislativních změn a dalších opatření.

priloha

 
Zdroj: Královéhradecké noviny/ČTK/Komora dražebníků ČR, z.s./RNDr. Jiří Bureš, Ph.D.
05.01.2015 20:34:19
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one