Zdechovský: Společenská odpovědnost firem by měla být samozřejmostí

Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
Praha / Hradec Králové - 6. 5. - Evropský parlament schválil směrnici navrženou Komisí, v níž se požaduje, aby firmy nad 500 zaměstnanců poskytly zprávu o nefinanční činnosti. Měla by obsahovat informace týkající se jejich dopadů na životní prostředí, společenské ohleduplnosti, respekt k lidským právům a způsob, jakým dotyčná firma bojuje s korupcí a úplatkářstvím. Směrnice by se měla týkat zhruba 6 000 společností ve všech zemích EU.
„Rozhodnutí Evropského parlamentu jedině vítám, protože přispěje k větší transparentnosti činnosti velkých firem. Společnosti si budou moci vybrat, jakým způsobem budou o své činnosti referovat. Zároveň by neměly výrazněji vzrůst náklady na administrativu. Obavy z enormního vzrůstu výdajů jsou tedy podle mě liché,“ říká třetí v pořadí lidovecké kandidátky do Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.


Firmy se musí chovat odpovědně

„Vznik směrnice můžeme brát jako důsledek volání po větší transparentnosti a lepší informovanosti občanské společnosti. Lidé budou lépe vědět, jak se firma chová, pokud jde o její vztah k ochraně životního prostředí či postoj k lidským právům. Společenská odpovědnost posiluje konkurenceschopnost a pomáhá zvyšovat vzájemnou důvěru mezi firmou a společností,“ vysvětluje Zdechovský důvody vzniku této směrnice.

„Nejedná se ani o žádnou vynucenou společenskou odpovědnost, jak se někteří mylně domnívají, nýbrž pouze o snahu přimět firmy k větší otevřenosti. Je jím dávána volnost ve způsobu provedení, nicméně si myslím, že společenská odpovědnost by měla být samozřejmostí bez ohledu na velikost firmy. Sám ji uplatňuji i ve svém podnikání a snažím se tak ukázat veřejnosti, že firmě nejde jen o zisk, ale i o prospěch celé společnosti,“ dodává Zdechovský.Zdroj: Královéhradecké noviny/Tiskovky.info/Gabriela Vaňková
06.05.2014 20:52:57
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one