Zdroj: www.ceskatelevize.cz
Zdroj: www.ceskatelevize.cz
ČR/Praha - 18. 2. - Vyhodnocení celoroční kontrolní činnosti České obchodní inspekce, zaměřené na smlouvy uzavírané mimo prostory obvyklé k podnikání, zejména na tzv. předváděcí akce, potvrdilo, že tato forma prodeje patřila v roce 2013 v České republice k nejproblémovějším. A to jak vzhledem k agresivitě některých prodejců či nabídce produktů sporné kvality, tak i vzhledem k vysoké míře společenské nebezpečnosti těchto podnikatelských aktivit.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - 12. 2. - Neseriózní společnosti nabízející výrobky formou předváděcího a podomního prodeje dokáží být velmi vynalézavé ve způsobech, jak prodat neopatrným spotřebitelům „zázračný“ výrobek. Díky službě mimosoudního řešení sporů VašeStížnosti.cz vyplouvají na povrch nové případy jimi užívaných klamavých praktik.
Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
ČR - 5. 2. - Operátoři musí nejpozději k 8. únoru 2014 upravit svoje obchodní podmínky tak, aby v nich umožnili odstoupení i od smluv na dobu určitou. Ty nejčastěji bránily zákazníkům vybírat si z nejvýhodnějších podmínek na trhu a měnit operátory dle aktuální potřeby.
Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
ČR - 28. 1. - Na poradenskou linku dTestu se obrátila spotřebitelka, kterou kontaktovala Asociace pojišťoven České republiky, prý za účelem kontroly smlouvy o životním pojištění. Až na osobní schůzce se zástupce této neexistující organizace představil také jako pracovník makléřské společnosti.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - 23. 1. - Každý osmý Evropan se už někdy setkal s internetovým podvodem a každý dvanáctý čelil krádeži osobních údajů. Europol uvádí, že zločinci na celém světě ročně okradou uživatele internetu o 9 454 miliard korun, což je více než zisky z obchodu s marihuanou, kokainem a heroinem dohromady.
Ilustrační foto - MS Office
Ilustrační foto - MS Office
ČR - 16. 12. - Nový občanský zákoník lépe ochrání spotřebitele při nákupech mimo obchodní prostory, tedy zejména při podomním prodeji a na nechvalně proslulých předváděcích akcích.

Podvodníci, pro které se již vžilo označení „šmejdi“, přijdou po Novém roce o jeden ze způsobů, který nyní využívali, aby zákazníkům znemožnili odstoupit od nevýhodné smlouvy.
Zdroj: Policie ČR (ilustrační foto)
Zdroj: Policie ČR (ilustrační foto)
ČR - 9. 12. - Nově spuštěná služba ověření e-shopů, kterou provozuje dTest, nabízí spotřebitelům na jednom místě informace, díky nimž je podvodníci již neoklamou.
Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
ČR - 20. 11. - Klienti ČSOB a Ery od ledna využívají k placení bezkontaktní platební karty a velmi rychle si na ně zvykají. Celkem jich bylo zatím vydáno více než 800 tisíc a průměrná bezkontaktní transakce činí 480 korun. Nejstaršímu uživateli, který platí bezkontaktně, je 91 let. Naopak nejmladšímu studentovi, jenž používá bezkontaktní platební kartu, je 14 let. Největší útrata jednou bezkontaktní kartou činí přes 114 tisíc korun.
Zdroj: dTest
Zdroj: dTest
ČR - 20. 11. - Spotřebitelé z celé České republiky naleznou v těchto dnech ve svých schránkách informační leták od dTestu o spotřebitelských právech podle nového občanského zákoníku. Každý může zdarma získat také informační brožuru, která novinky představuje detailněji.
Ilustrační foto - MS Fotolia
Ilustrační foto - MS Fotolia
ČR/Praha - 5. 11. - Pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení se nejednou setkávají např. s mylným názorem, že pozůstalé manželce nebo manželovi, bude vyplácen důchod ve stejné výši, jako pobírala zesnulá osoba. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vysvětluje, na čem výše vdovského a vdoveckého důchodu závisí. Pobírání vdovského nebo vdoveckého důchodu nijak neomezuje výdělečnou činnost vdovy nebo vdovce.
Ilustrační foto - MS/Fotolia
Ilustrační foto - MS/Fotolia
Hradec Králové - 19. 10. - Máte sjednaný hypoteční úvěr a řešíte, jak dosáhnout na výhodnější podmínky? Pokud fixujete úrokovou sazbu, můžete po skončení fixace přistoupit k refinancování neboli přeúvěrování. Svou hypotéku převedete k jiné bance nebo si přímo u své banky sjednáte výhodnější podmínky.
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Ať žijí duchové-kraso.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Náchod serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one