Jaký je život po infarktu? Nový vzdělávací film pro pacienty v mnohém napoví…

heart-665186_1280.jpg
JIČÍN - Spoluprací lékařů Oblastní nemocnice Jičín a.s. a Fakultní nemocnice Hradec Králové vznikl vzdělávací film zaměřený především na pacienty po prodělaném srdečním infarktu a pro jejich blízké. Během cca 30 minut se zde pacienti dozvědí základní principy vzniku infarktu.
Aktuální postupy v léčbě tohoto onemocnění a především pak nezbytná pravidla chování po prodělaném infarktu, která zásadně snižují rizika jeho opakování v budoucnu. Film byl dokončen a představen v lednu tohoto roku. 

Na webových stránkách Oblastní nemocnice Jičín a.s. a Fakultní nemocnice Hradec Králové je ke zhlédnutí nový krátký film o srdečním infarktu s názvem "Život po infarktu - otázky a odpovědi". Tento edukační film vznikl ve spolupráci lékařů z Interního oddělení ON Jičín a.s. a I. interní kardioangiologické kliniky FN Hradec Králové za podpory Nadačního fondu pro rozvoj invazivní kardiologie. V jednotlivých kapitolách je zde pacient srozumitelně informován o okolnostech vzniku srdečního infarktu, názorně jsou představeny principy moderní léčby a popsány léky, které pacienti musí užívat. Nejsou opomenuta ani další důležitá opatření, jako je úprava životního stylu, která mohou riziko opakování infarktu významně snížit. „I při nejlepší vůli se mnohdy v běžné praxi stává, že nenacházíme dostatek času na to, abychom pacientovi po prodělaném srdečním infarktu odpověděli na všechny otázky, které ho zajímají. Navíc některé problémy vyplynou až po určité době, doma, po propuštění z nemocnice. Především pro tyto situace vznikl uvedený film. Pacienti si v klidu a pohodlí domova mohou najít odpovědi na své otázky. Správné řešení těchto problémů považujeme za velmi důležité,“ popisuje některé důvody vzniku filmu jeho spoluautor, kardiolog jičínské nemocnice, MUDr. Jiří Nový.

Přes výrazné pokroky v prevenci a léčbě patří srdeční infarkt i nadále mezi nejčastější příčiny hospitalizací a úmrtí v České republice. Pozitivní nejsou ani celosvětové statistiky. „Podle nich zhruba polovina lidí ve vyspělých zemích umírá na kardiovaskulární problémy - srdeční nebo mozkový infarkt. Proto je prevence a následná správná edukace pacientů tak důležitá,“ dodává MUDr. Jiří Nový.
 
Film je ke zhlédnutí na adrese: www.nemjc.cz


Zdroj: Královéhradecké noviny/Oblastní nemocnice Jičín a.s./Ing. Magdaléna Doležalová
09.01.2018 07:53:59
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Vandráci Vagamundos, zdroj: Swen agentura
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Broumov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one