Nemocnice Královéhradeckého kraje získaly díky dotacím IROP vybavení za téměř 250 milionů korun

Zdroj: Oblastní nemocnice Trutnov a.s.
Zdroj: Oblastní nemocnice Trutnov a.s.
KRAJ - Desítky moderních operačních i diagnostických přístrojů, rehabilitačních pomůcek i vybavení nemocničních pokojů získaly v uplynulých třech letech nemocnice Královéhradeckého kraje díky úspěšným žádostem o finanční dotace v rámci programu IROP.
Cílem všech projektů je zlepšit kvalitu a dostupnost péče o pacienty a zvýšit kvalitu poskytované léčby. Moderní vybavení našich nemocnic zároveň ulehčuje každodenní práci zdravotnického personálu.“ zhodnotil úspěšné vyřízení žádostí IROP Ing. Aleš Cabicar, náměstek pro oblast zdravotnictví.

Nejvyšší obnos na nákup nového vybavení získala Oblastní nemocnice Náchod, která v rámci Integračního regionálního operačního programu realizovala tři projekty v celkové hodnotě téměř 98 a půl milionu korun. Díky dotacím pořídila například ultrazvukové a endoskopické přístroje nebo robotická lůžka. V dalším kole žádostí o dotace vypisuje náchodská nemocnice ještě dva programy za téměř 86 milionů korun, které by měly být realizovány do března 2021. Jeden z nich počítá s pořízením zdravotnického vybavení pro nemocnici v Rychnově nad Kněžnou.

Oblastní nemocnice Trutnov získala díky operačnímu programu řízeném Ministerstvem pro místní rozvoj přístroje a pomůcky v hodnotě 79 milionů korun. Mezi největší investice patří  pořízení magnetické rezonance za přibližně 23 milionů korun a nového skiaskopicko-skiagrafického přístroje za téměř 6 milionů korun, který umožňuje rentgenové vyšetření s možností snížení dávky záření na pacienta a obsluhující personál.

Jičínská nemocnice pořídila ze dvou projektů v rámci operačního programu IROP přístroje za téměř 72 milionů korun. Nejvýznamnějšími investicemi jsou moderní rentgen a několik ultrazvukových přístrojů, dále pak vybavení pokojů novými polohovacími lůžky. Aktuálně připravuje Oblastní nemocnice Jičín technické specifikace pro vypsání výběrových řízení na další dva projekty – Pořízení rehabilitačních přístrojů v hodnotě přibližně 20 milionů korun a Pořízení robotického zařízení pro nácvik a obnovu chůze za 11 milionů korun.
Zdroj: Holding Královéhradeckého kraje a.s.

 
25.08.2019 20:01:18
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one