O hospitalizované pacienty z Broumovska a Jaroměřska, o které se nemá po nemoci kdo postarat, bude dočasně pečovat nemocnice

Ilustrační foto
Ilustrační foto
KRAJ - Nemocnice v Jaroměři a v Broumově poskytuje novou sociální službu, tzv. sociální lůžka. Ta slouží pacientům, kteří již sice nevyžadují hospitalizaci, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou schopni se o sebe doma postarat a nemají ve svém okolí nikoho, kdo by péči zajistil. Dočasně tak zůstávají v nemocnici, kde se o ně personál nemocnice spolu s dalšími odborníky postará.
Mezitím jsou jim zajišťovány potřebné sociální služby. Zatím je takovýchto lůžek k dispozici pět, počítá se ale s jejich rozšířením až na třicet. 

Novou službu pro hospitalizované pacienty poskytuje Oblastní nemocnice Náchod a. s. částečně už od letošního října. Sociální lůžka jsou určena těm, kteří již nevyžadují lůžkovou zdravotní péči, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou schopni se obejít bez pomoci jiné fyzické osoby a nemohou být proto propuštěni domů. Služba je poskytována do doby, než jim je zabezpečena pomoc, ať už fyzickou osobou, nebo za pomoci terénních, či ambulantních sociálních služeb, anebo pobyt v některém k tomu určeném zařízení.

Služba je nyní poskytována LDN v Jaroměři, kde jsou prozatím tři lůžka a na oddělení lůžek následné péče v Broumovské nemocnici, kde jsou prozatím dvě. „Klientům zajistíme na přechodnou dobu ubytování, celodenní stravování, pomoc při osobní hygieně a při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu. Součástí péče jsou i sociálně terapeutické a aktivizační činnosti a pomoc při obstarávání dalších osobních záležitostí. Péče je klientovi poskytována týmem kvalifikovaných pracovníků, kromě praktického lékaře a sestry i sociálními pracovníky,“ přibližuje službu náměstkyně pro ošetřovatelskou péči ON Náchod a.s. Mgr. Markéta Vyhnanovská.  

Klientům jsou dále k dispozici duchovní jednotlivých církví, canisterapie nebo třeba ergoterapeut. Myslí se i na volnočasové aktivity, které poskytují místní základní, mateřské či umělecké školy či dobrovolníci. V Broumově nemocnice spolupracuje např. s Nadačním fondem Hospital Broumov. ON Náchod a. s. uvažuje příští rok službu rozšířit. „Zahájili jsme potřebné práce na rozšíření služby v obou lokalitách. Počítáme s vybudováním samostatných stanic s kapacitou 17 lůžek při LDN Jaroměř a 8 lůžek při LNP Broumov. V Jaroměři bude pak v případě potřeby uvolněno  ještě dalších 5 lůžek z LDN. K dispozici by měly být od března 2019,“ doplňuje k záměru nemocnice Ing. Ivana Urešová, předsedkyně představenstva ON Náchod a. s. Předpokládané náklady na úpravy prostor jsou ve výši 5, 2 mil. Kč.
Tisková zpráva
02.12.2018 18:50:33
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
br.jpg
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Trutnov serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2018 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one