Trutnovská nemocnice má nový perimetr. Zrak vyšetří rychleji a důkladněji

Zdroj: Oblastní nemocnice Trutnov
Zdroj: Oblastní nemocnice Trutnov
Trutnov - Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., pořídila na oční oddělení zcela nový automatický perimetr za více než půl milionu korun, jenž nahradil starý a již nefunkční přístroj.
 „Pokračujeme ve vybavování našich oddělení novými a moderními přístroji. Jde o investice, které výrazně zlepší poskytované služby našim pacientům a zároveň nabídnou lékařům možnost provést vyšetření či zákroky snadněji a také přesněji,“ vysvětluje Miroslav Procházka, ředitel trutnovské nemocnice.

Nový perimetr slouží k vyšetření zorného pole a odhaluje jeho případné omezení nebo výpadky, tzv. skotomy., což jsou boční, horní i dolní úhly, za kterými oko už nic nevnímá. „Pomocí perimetru zjišťujeme, která část oka nebo zrakového nervu je poškozena. Při vyšetření pak diagnostikujeme různá onemocnění jako např. neurologická postižení, glaukomy či postižení pro řidiče,“ vysvětluje MUDr. Zuzana Chovancová, primářka oddělení.

Vyšetření perimetrem není pro pacienta nijak zatěžující, jde o několikaminutový proces.  Pacient se posadí a pohledem fixuje předem daný bod před sebou. V prostoru před ním poté přístroj vytváří zrakové podněty a pacient pomocí tlačítka reaguje, když tyto podněty zaznamená. Výsledky perimetrického vyšetření jsou důležité nejen pro primární diagnostiku postižení, ale i pro ověření účinnosti léčby nebo sledování postupu nemoci. „Toto vyšetření je velmi vhodné pro řidiče z povolání, kteří musejí o svůj zrak mimořádně dbát. Na nový typ vyšetření se mohou zájemci objednat přes klientské centrum nemocnice, a to na čísle 499 866 499 nebo přes e-mail info@nemtru.cz,“ uzavírá primářka oddělení.
Zdroj: Holding Královéhradeckného kraje a.s.
12.09.2019 19:55:56
prof.im
POČASÍ
AKTUÁLNÍ AKCE V KRAJI
Načítám data...
Další akce v Královehradeckém kraji

Informuji.cz = Akce a kultura v ČR
NABÍDKY PRÁCE


Více na stránce Nabídka práce Vrchlabí serveru kurzy.cz.
Více na stránce Hypotéky serveru kurzy.cz.
Více na stránce Vybrali jsme serveru kurzy.cz.
Více na stránce Daně a účetnictví serveru kurzy.cz.


Královéhradecké noviny

Zpravodajství

Města

.
© 2013 - 2019 Královéhradecké noviny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one